Můj příběh

 3,503 počet zhlédnutí

Můj příběh aneb Jak se ze mě stala holka z karavanu

Jmenuji se Naďa Lanková (Tumpachová) a jsem holka z karavanu.

Žiji život svých snů. Trávím ho na cestách karavanem a pobývám na těch nejkrásnějších místech.

A přitom mě to stojí méně než normální život v ČR. K tomu dnes už vím, jak si na cestách přivydělat a to zhruba třikrát více než v ČR.

Díky cestování dnes mluvím plynně anglicky a domluvím se i několika dalšími jazyky a stále se učím nové.

A to nejlepší na tom je, že mám spoustu volného času na vše, co mě baví, a můžu si pobýt, kde chci a jak dlouho chci, aniž by mě něco limitovalo.

Teď to zní jako pohádka pro vyvolené, ale věřte mi, že ještě před několika lety to bylo jinak.

Byla jsem chudou studentkou, co měla na škole problémy s jazyky, protože jsem se bála mluvit.
Strašně jsem tehdy toužila navštívit Irsko, ale neměla jsem na to při studiích finance.

Po škole jsem nevěděla kudy dál, co mám vlastně dělat za práci po studiu ekonomky a ještě navíc bez praxe.
Pak jsem několik let zkoušela různá zaměstnání a hledala se.

Rodiče mi pořád opakovali (a dodnes stále opakují), ať si najdu „normální práci“.

Co tedy změnilo můj život?

Těch věcí bylo více. Ale takovým odrazovým můstkem, který odklonil můj život úplně jiným směrem byl studijní pobyt v zahraničí.
Podařilo se mi dostat se přes Erasmus do mého vysněného Irska.
Tam se z naší univerzity mohli dostat jen dva studenti a já byla jedna z nich!

Tato zkušenost mi neuvěřitelně rozšířila obzory. Nejen, že jsem se naučila plynně anglicky, procestovala s batůžkem celé Irsko, ale potkala jsem lidi z celého světa a zjistila, že se život může žít i úplně jinak, než je typické v ČR.

Hned po škole jsem vyrazila jako animátorka na řecký ostrov Rhodos.

Pak jsem se vrátila, dala na radu rodičů a snažila se zapadnout a najít si normální práci.

Po letech se mi však zastesklo po dobrodružství, chtěla jsem být u moře více než jen jeden týden na dovolené a strávit u něj celé léto, tak jsem si vyzkoušela práci delegátky v kempu v Itálii.
Tam jsem bydlela chvíli i v obytném přívěsu a tehdy jsem zatoužila mít tak svůj karavan a jet si kam se mi zachce.

Pár měsíců poté jsem potkala svého muže a zjistila jsem, že máme stejný sen a tak jsme se společně vydali na cestu.
Zkusili jsme si pár sezónních prací ve Francii, takže můžeme být na cestách i několik měsíců a ještě si dovézt domů dost peněz.

Už jsme na cestách čtyři sezóny, obvykle jsme půl roku na cestách a půl roku doma, poslední sezónu jsme se rozhodli zůstat i přes zimu v teplých krajích.

Spousta lidí se na mě obrací a říkají, jak se mám, že bych chtěli žít takový život jako já, ale zároveň z toho mají strach a neví, jak na to.

Proto chci sdílet své zkušenosti a být jim inspirací, aby následovali své (cestovatelské) sny, vést je na jejich cestě a ukázat jim, že život na cestách není jen pro bohaté, digitální nomády, plážové podnikatele či jinak vyvolené, ale i pro obyčejné smrtelníky.

A právě díky tomu vznikla příručka zdarma Jak se vydat na cesty už teď aneb Najděte svůj styl cestování, kde jsem sepsala své zkušenosti a poznatky z cest a kterou si můžete zdarma stáhnout jako dárek ode mě.

Příručku jsem koncipovala jako zábavnou typologii, která vám pomůže najít vlastní styl cestování a dá tipy pro jednotlivé kategorie jak začít.

Jak se vydat na cesty už teď
ebook zdarma

Jsem také autorkou ebooku V obytňáku jako doma, kde se můžete inspirovat vychytávkami a vybavit si svůj obytňák, abyste se v něm cítili jako doma na cestách krátkých i dlouhých. V průvodci shrnuji čtyři roky mých zkušeností na cestách vanem. Naleznete v něm úplně vše od toho, kam můžete vyrazit na skvělou dovolenou a kde všude na cestách seženete vodu až po různé možnosti mytí, praní, elektřiny, vaření,… které můžete využít a k tomu dostanete spoustu mých osobních tipů a vychytávek, díky kterým jsme mohli takto cestovat celý rok, stálo nás to minimum a k tomu jsme byli plně soběstační.

Tady si můžete stáhnout novou nadupanou ukázku ebooku o 22 stranách s několika tipy.

V obytňáku jako doma
ukázka zdarma

Pokud jsem vás inspirovala někam vyjet, tak aby se vám dobře balilo na cesty, tak jsem pro vás připravila i  Seznam na cesty s obytňákem, který vám pomůže sbalit se snadno a rychle bez toho, aniž byste na něco zapomněli. Najdete v něm nejen osobní věci jako oblečení a kosmetiku, ale také celé vybavení obytňáku včetně kuchyňského vybavení.

Seznam na cesty si můžete pořídit samostatně nebo jej můžete dostat jako dárek k příručce V obytňáku jako doma  či k nové příručce Jak se připravit na dlouhou cestu do zahraničí.

Seznam na cesty

Právě vychází má další cestovatelská příručka o přípravách na dlouhodobou cestu, kde se dozvíte, co všechno je potřeba zařídit před odjezdem, na co si dát pozor, tipy jak ušetřit nejen v zahraničí a je doplněná o příběhy ze života.

Jak se připravit na dlouhou cestu do zahraničí

Podle mě je cestování skvělý start do života pro mladé, kdy si rozšíří obzory, zdokonalí se v jazycích a ještě mají šanci dost našetřit na start do života, jakým je bydlení a založení rodiny. Ale není to jen pro mladé…

Sny, a nejen cestovatelské, se mají plnit v každém věku. Nikdy není pozdě vykročit na cestu vašeho života, ať už povede kamkoli.