Rok 2020: srovnání s předešlým rokem a co jsem si uvědomila

 2,473 počet zhlédnutí

Včera v noci před spaním jsem si uvědomila jednu věc. Ohlédla jsem se zpět, jaká jsem byla přesně před rokem, jaký byl můj život a co jsem řešila.

Jaký byl můj předešlý rok

Tato doba se zdá (a taky je) hrozná. A před rokem jsem byla také v nelehké situaci, kdy jsem byla několik měsíců nemocná, ruka mi částečně ochrnula (díky „léčení“ doktorů), byla jsem na vysokých dávkách kortikoidů, které měly dost vedlejších účinků a já po nich celá otekla a přibrala a změnil se mi i obličej na tzv. měsíčkový obličej, že mě nepoznávali mí známí a ani já sama jsem se v zrcadle nepoznávala.

Měsíčkový obličej aneb tohle udělaly kortikoidy s mým obličejem během 3 měsíců

Vyléčení bylo v nedohlednu

Naštěstí jsem se z toho dostala o několik měsíců dříve, než předpovídali doktoři. Ale naneštěstí to vyšlo na dobu, kdy zrovna začala opatření. Všem začala dvouměsíční karanténa, ale pro mě to bylo pokračování mého stavu od července, tj. 8 měsíců. Myslela jsem, že se z toho zblázním! Být tak dlouho zavřená doma a skoro bez sociálního kontaktu. Zrovna jsme měli vyrazit na cesty a mělo mě to uzdravit a místo toho jsem musela být nadále zavřená doma.

Všechno zlé je k něčemu dobré

Ale díky tomu jsem opět začala tančit a natáčet taneční videa z domu a díky tanci jsem zhubla, získala jsem zpět svou fyzičku a taky i rozhýbala částečně nepohyblivou ruku.

Má taneční proměna od prosince do září

Co jsem si uvědomila a za co jsem vděčná

Teď když se podívám na to, kde jsem byla přesně před rokem – ještě nemocná na kortikoidech. Tak jsem ušla pořádný kus cesty a jsem dnes vděčná, že jsem zdravá. Sice musím být zavřená doma, jako před rokem, ale je to jiné, takto mám spousty energie a můžu dělat cokoli, předtím jsem byla fakt ležák, nezvládla jsem ani hodinovou procházku.

Dále mám zpět svou fyzičku a opět krásnou postavu. Teď na podzim, kdy stále tančím z domu a v létě díky cestování, jsem natolik zhubla, že jsem teď štíhlejší než před nemocí. I obličej mám opět krásný a poznávám se v zrcadle.

Má postava k 17.12. 2020 na vánoční online lekci

I přes tuto divnou dobu jsme stihli během roku procestovat několik zemí a strávili několik měsíců na cestách naším oby-vanem. Nejprve jsme strávili skoro měsíc na cestách po ČR. Pak jsme vyrazili na 2 týdny do termálů na Slovensko, (o nich jsem už psala v minulém článku.) Udělali jsme si i pár výletů do Maďarska. Poté jsme vyrazili na dvouměsíční cestu, kdy jsme procestovali křížem krážem Rakousko a Itálii a zajeli jsme si i do městského státu San Marino.

Celkově jsme během čtyř měsíců navštívili šest zemí, když počítám i Německo, přes které jsme několikrát projížděli a přespávali tam. Rozklikněte si fotky.

Procestovaná Itálie

V Itálii jsme toho zažili tolik, že naše zážitky vydají na samotný cestopis. Tak se máte na jaře na co těšit. Tady je malá ukázka pár míst, kde jsme byli. Od Alp až k Pompejím. Přespávali jsme dokonce i na sopce Vesuv. Rozklikněte si fotky.

Dále mám u sebe úžasného muže, který mě v létě požádal v San Marinu, na našich cestách o ruku. (O San Marinu a našem zasnoubení chci také napsat článek. Tady si zatím můžete přečíst o našem romantickém seznámení, jak jsme se spolu vydali na cesty a jak cestování (kara)vanem ovlivnilo náš vztah.)

Navíc se teď naše rodina rozrostla o dalšího člena. Máme teď doma koťátko. A už jsme jej vzali i na cestu po ČR.

Náš nový člen domácnosti

Dělám to, co mě baví

A navíc dělám to, co mě baví, tančím, učím taneční lekce, cestuji a také píši články o cestování a cestovatelské příručky.

Už nemusím chodit nikam do zaměstnání, které mě stálo zdraví. Můžu být paní svého času a dělat to, co mi dává smysl. Byť si zatím nevydělám tolik, co v zaměstnání, tak mi ta svoboda za to rozhodně stojí.

Takže i přes tuto šílenou dobu zjišťuji, že je spoustu věcí, za které můžu být nesmírně vděčná a mám se i přes to všechno lépe než před rokem.

Tady si můžete přečíst můj článek o minulém roce 2019, který byl tím nejlepším a zároveň nejhorším rokem.

A co vy?

  • Našli jste něco pozitivního, za co jste tento rok vděční?
  • Přihodilo se vám i něco dobrého?
  • Dokázali jste něco skvělého a splnili jste si aspoň některé své sny?
  • Kdybyste měli vybrat jednu věc, kterou jste dokázali a za kterou jste na sebe pyšní, co by to bylo?

Co vše jsem dosáhla v roce 2020

Já jsem toho dosáhla tolik, že je pro mě až těžké si vybrat jen jednu věc.

  • Vrátila jsem se zpět k tancování a otevřela jsem po delší době opět taneční kurzy a to tentokrát přímo v centru Prahy.
Jak se připravit na dlouhou cestu do zahraničí
  • Taky jsem si založila svůj první eshop a vydala jsou vlastní kolekci triček a samolepek pod mou značkou Caravan Girl a Caravan Boy.

Shrnutí roku 2020

Takže i přes to, že tento rok byl fakt divný a zavřeli mi mé živé taneční kurzy, tak jsem na tom zdravotně, fyzicky i psychicky mnohem lépe než předcházející rok, kdy jsem byla několik měsíců nemocná. K tomu teď vypadám ještě líp a jsem i štíhlejší jak před nemocí. A k tomu jsem toho dokázala opravdu hodně. Tenhle rok byl fakt výživný!