694 počet zhlédnutí
Toto je pokračování 1. dílu článku jak jsme stavěli náš tiny house, kdy jsme udělali konstrukci a čekalo nás stěhování na nové místo, které bylo naštěstí jen 2 km vzdálené.
Přikládám spousty fotek z dokončování stavby. Fotky si stačí rozkliknout pro zvětšení.
Sbalen a připraven na cestu
Takto vypadal náš tiny house sbalený se vším vybavením připravený na převoz na nové místo.
Převoz traktorem na nové místo
Jelikož se jednalo jen o 2 km cesty, tak jsme nemuseli řešit převoz nákladním vozem.
Na převoz jsme poprosili souseda, který jezdí s velkým traktorem John Deer.
Zabydlování na novém místě
A takto už jsme se zabydleli na novém místě.
Jakmile nám přivezli domeček, tak jsme vyndali venkovní posezení, natáhli šňůru a rovnou jsem se pustila do praní a generálního úklidu v našem obytňáku a vyklepala i všechny matrace a sedačky.
O víkendu nám už dovezli i naši prostornou kadibudku, takže už jsme tu byli jako doma a stavěli jsme o 106.
Během 2 týdnů, co jsme byli na novém místě, tak jsme dost pokročili s naším tiny housem.
Už jsme jej skoro celý zafóliovali a pustili jsme se do střechy. Tady jsou fotky, jak se začala dělat střecha.
Máme střechu nad hlavou. Doslova
A tady už slavíme. Máme střechu nad hlavou. Doslova. Dokončili jsme střechu našeho tiny housu.
Odpoledne jsme si na oslavu připili likérem ze San Marina, kde jsme se před rokem zasnoubili. A pak jsme grilovali makrelu. Mňam.
Zafóliování a laťky
Toto jsou fotky, kdy je hotová komplet střecha a k tomu jsou stěny zafóliované a jsou dané i laťky.
Okna, dveře a palubky
Během týdne jsme stihli dát i dveře a skoro veškerá okna a už máme dané z venku skoro všechny modřínové palubky.
Tady na fotkách už máme domeček celý opalubkovaný a palubky všechny i natřené lazurou a udělané už všechny okna. Toto jsou fotky jak se dodělávalo poslední okno, dávaly se poslední palubky a zbývala jen část na natření.
Hotová stavba zvenku
Pak už jsme jen dodělali u oken parapety a těsnění a pak zbývalo ještě dokončit rohy a měli jsme stavbu zvenku hotovou a mohli jsme se pustit na vnitřek.
Vnitřek – před a po
Takhle to vypadalo uvnitř našeho tiny house po 10 dnech práce. Měli jsme uvnitř kompletně hotovou izolaci minerální vatou, vývod pro komín, podlahu v obou půl patrech a pak jsme tam dávali parotěsnou fólii.
V domečku je hezky teplo a to jsme zatím ani netopili a to už byl říjen.
PS: Na jedné fotce je vidět jaké bude rozmístění vany, umyvadla, WC a bojleru v koupelně.
Parotěsná fólie
Během prvních 10 dnů jsme stihli dát dovnitř i parotěsnou fólii.
Vnitřní smrkové palubky
Tady už máme náš tiny house uvnitř skoro celý opalubkovaný smrkovými palubkami a nahoře už máme postel a brzy se už budeme do domečku stěhovat.
Nastěhování se do domečku
Můj muž mi nachystal během pár dní, co jsem byla pryč, překvapení a já se mohla pokochat skoro dostavěným domem, s připravenou ložnicí a také i se zprovozněnými kamny a i kuchyňkou linkou, kde už tekla aspoň provizorně voda.
Elektřinu už jsme měli déle, zatím pomocí prodlužovaček, ale tady už jsou připraveny i kabely pod palubkami.
Tak jsme konečně po sedmi měsících stavby konečně poprvé spali v našem domečku, hned poté co jsem se vrátila. Ráno jsme si tu už i přichystali snídani a udělali posezení. A další den můj muž dodělal poslední palubky, které ještě zbývaly na jídelní straně.
Bílo jako na horách
Stihli jsme to dostavět úplně tak akorát. Pár dní po nastěhování začal první sníh a už jsme měli úplně bílo.
Opravdu jsme tu jak na chatě na horách, která voní po dřevě a je tu hezké teplo z kamen a široko daleko jen příroda pokrytá bílou přikrývkou.
Přijdu si tu jak na dovolené a říkám si jak je fajn, že to není jen krátkodobá dovolená, ale dlouhodobý pobyt. Prostě náš vysněný životní styl, o kterém jsme snili přes 5 let a nyní po 7 měsících stavby se stal skutečností a já jsem za to vše nesmírně vděčná.
Teplá voda a vana
Byť to tu ještě zdaleka nebylo dokonale zařízené a ještě jsme tu neměli dokončené rozvody vody a elektřiny ve stěnách, tak jsme měli v domě elektřinu a i tekoucí vodu a i teplou vodu a funkční kuchyni, posezení a velké letiště na spaní a můj muž montoval rohovou vanu.
Tak jsme se 1. prosince koupali už konečně ve svém, v naší rohové vaně. Rovnou jsme si dali společnou koupel.
Pak jsme také zprovoznili vodu i bojler, takže nám už tekla voda z umyvadla, vany i dřezu a to i teplá. Pak už zbývalo jen zautomatizovat přívod vody do naší nádrže v domě, abychom nemuseli plnit nádrž ručně.
Zabydlování se
Další den jsme už pokládali koberec a prozatimní skříňky na jídlo. Staveniště se nám konečně změnilo na celkem hezké bydlení.
Poté jsme přidali dovnitř i velký gauč. Ten nám tam zůstal přes zimu. V létě poputoval před domek jako venkovní posezení.
Léto v tiny housu
V létě už jsme si u nás v tiny housu otestovali i ty největší vedra. Naštěstí máme dobrou izolaci a máme v domečku tak o 5-10 stupňů méně, než je venku. Obvykle máme okolo 20 až 25 stupňů a to když už je venku přes 35.
Pomáhají hodně žaluzie a hezky nám to tu větrá, když se otevřou všechny okna. Takže i když jsme třeba odpoledne u vody a pak přijedeme domů a je tu větší vedro, tak se to celkem rychle vyvětrá.
Trochu jsme tu předělali obývací část a máme místo koberce novou podlahu, dále jsme hodili rohový gauč ven a máme tam luxusní venkovní posezení.
Variabilní obyvák
Místo gauče můj muž udělal novou pohovku/postel, kde se můžeme přes den válet. Buď jako manželskou postel nebo jako rohové posezení. Také je možné tam mít jen jednu postel jako posezení. Někdy, když chci tančit, tak si vyklidím celý prostor. Prostě obyvák měnímě jak potřebujeme.
Někdy tam spíme i přes noc, ale obvykle chodíme stále spát nahoru do patra, je tam stále příjemně i v létě a hezky to tam větrá.
Solární panely a vodní nádrže
Dokonce tu máme 5 solárních panelů a dále venkovní i vnitřní nádrž na vodu. Takže jsme celkem energeticky soběstační.
Interiér aneb Jak to teď u nás vypadá uvnitř
Takto to teď u nás v tiny house vypadá. Už tu přes rok a půl bydlíme a postupně to tu vylepšujeme.
Hlavně obývací část prošla už několika změnami a tu také nejčastěji proměňujeme, např. v létě, když jsem měla velké bříško, tak jsme měli spaní dole.
Takhle to teď u nás aktuálně vypadá, máme tu vše, co potřebujeme – plně vybavenou kuchyň s krásným výhledem ven, velmi prostornou koupelnu s velkou vanou a pračkou, obývací část, velké spaní v půl patře nahoře, úložné prostory, jak skříně dole, tak další celé půl patro slouží také jako úložné prostory. (Fotky si můžete kliknutím zvětšit.)
O naší stavbě se spoustou fotek z průběhu stavby si můžete přečíst v prvním díle článku zde.
Chcete si užít dovolenou v našem tiny housu?
Chcete si vyzkoušet takto bydlet a pronajmout si třeba na týden náš tiny house a užít si tu dovolenou?
Jelikož aktuálně v něm moc času netrávíme, tak jsme se rozhodli jej dát ke krátkodobému pronájmu. Ráda bych vás tímto pozvala do našeho tiny housu, který si můžete zarezervovat zde a strávit v něm pár dní dovolené.
Tiny house leží na pozemku velkém 3600 m2, je oplocen a je na něm hrušeň, jabloň, dva ořechy a další stromy a leží v jižních Čechách na polosamotě. Je tu jen jeden sousední statek, jinak jsou tu jen louky, pole a lesy.
Cena pronájmu je odvislá od termínu a počtu nocí. Stačí si vybrat datum zde v kalendáři a zobrazí se vám cena.
První tři zájemci dostanou slevu 20 %, tak si co nejdřív zarezervujte pobyt.
Pokud máte nějaké dotazy, tak mi napište na můj email nada@caravangirl.cz.
Jsem holka z karavanu, která miluje život na cestách. Ráda svým životem inspiruji druhé, aby našli odvahu cestovat nejen karavanem a splnili si své cestovatelské sny. Můj příběh aneb Jak se ze mě stala holka z karavanu si přečtěte ZDE.
Jsem autorkou příručky zdarma Jak se vydat na cesty už teď aneb Najděte svůj styl cestování, kde se můžete inspirovat 10 druhy cestovatelů, různými typy obytňáků i dalšími možnostmi, jak vycestovat i bez obytňáku či karavanu.
Jsem autorkou ebooku V obytňáku jako doma, kde se můžete inspirovat vychytávkami a vybavit si svůj obytňák, abyste se v něm cítili jako doma na cestách krátkých i dlouhých. V průvodci shrnuji čtyři roky mých zkušeností na cestách vanem a naleznete v něm spousty osobních tipů a vychytávek.
Také jsem sestavila Seznam na cesty s obytňákem, aby se vám dobře balilo a na nic jste nezapomněli.
Jsem autorkou cestovatelské příručky Jak se připravit na dlouhou cestu do zahraničí, kde se dozvíte, co všechno je potřeba zařídit před odjezdem, na co si dát pozor, tipy jak ušetřit nejen v zahraničí a je doplněná o příběhy ze života.