Mých 5 tipů jak se sbalit na cesty

 2,480 počet zhlédnutí

My jsme se sbalili a vyrážíme na cesty. Na jak dlouho a kam, to se uvidí. To mám na tom našem cestování nejraději, že nevíme, kde budeme zítra. Zatím máme v plánu objet ČR a pak snad v létě projet Skandinávii. Naše zážitky na cestách budu sdílet na facebooku Caravan Girl a taky ve stories.

Jsem taková profi cestovatelka a už od dob studií pořád někam jezdím a pořád se někam balím. Takže mám spousty zkušeností s balením a dnes se chci s vámi podělit o pár tipů:

1) Sepište si seznam

Co mě pomáhá, zvláště když ještě do odjezdu je dost času než abych se přímo balila, ale už nosím spousty věcí v hlavě a myslím na ně? Za mě je nejlepší napsat si seznam. Tím pádem si uvolním místo v hlavě, nemusím na to pořád myslet a pak hlavně při balení na nic nezapomenu.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Takže nejlepší rada zní: sepište si seznam. Nebo můžete využít můj Seznam na cesty.

2) Rozdělte si to na kategorie

Aby se vám v tom dobře orientovalo, tak je dobré si seznam rozdělit na jednotlivé kategorie např. hygiena, oblečení, boty, důležité věci, na které nezapomenout. V případě cestování obytňákem je také potřeba si vzít věci na spaní, vybavení kuchyně, jídlo, sportovní vybavení, atd.

3) Vše má mít své místo a podobné balit s podobným

Co mě pomáhá při balení je to, že vše má své místo. Všechno oblečení mám pohromadě v hlavní části kufru. Boty taky. Všechnu hygienu mám v kosmetické taštičce v nějaké kapse kufru. A ty nejdůležitější věci nosím u sebe v kabelce.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Pokud se balíme na cesty obytňákem, tak nebereme kufry, ale vše naskládáme přímo do auta. Vše tam má své místo, svou skříňku či poličku. S sebou si bereme jen plážové tašky a batohy na výlety.

4) Pravidlo: čím větší zavazadlo máte, tím více si toho sbalíte

Přišla jsem na toto pravidlo (a asi nebudu jediná), že čím větší zavazadlo si vezmete, tím více si toho sbalíte. Když si dám např. neomezený limit a prostě si věci, které si chci s sebou vzít, vyskládám třeba na postel, tak je toho pak hodně a musím použít větší zavazadlo. Pokud si dám na začátku limit, sbalit se třeba do malého kufru, který můžu použít jako příruční zavazadlo, tak se prostě musím do něj vejít a vezmu si s sebou méně věcí.

5) Tip zvláště pro ženy

Mějte sladěný šatník, kdy se vám hodí vše ke všemu, pak potřebujete s sebou méně věcí a přitom pokaždé máte co na sebe.

Další mé 3 tipy k balení oblečení

Další mé 3 osobní tipy, které se mi osvědčily při balení oblečení najdete v mém Seznamu na cesty s obytňákem, který je k dostání samostatně nebo ho můžete dostat jako dárek k průvodci V obytňáku jako doma – vychytávky na cesty krátké i dlouhé nebo k nové příručce Jak se připravit na dlouhou cestu do zahraničí, kde najdete veškeré informace o přípravě na dlouhodobé cestování či na dlouhodobý pobyt v cizině např. za prací.